تبلیغات
مطالعات تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی
مطالعات تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی
تفتا
با سلام 
     مدتی است که وبلاگ دوستان تاریخ و تمدنی را روزانه یا یک روز در میان مورد بازدید قرار می دهم و نکته ای که در این مدت برایم قابل تامل بود این است که آن سرزندگی و شور و حال بچه های تاریخ و تمدنی دیگر مثل سابق نیست و وبلاگ برخی از دوستان که دیر به دیر به روز می شود و از سایر دوستانی که از بازدید کنندگان و نظر دهندگان ثابت این وبلاگ ها بودند، دیگر خبری از نظراتشان نیست!!!البته وبلاگ استاد عزیز دکتر قنوات از این قاعده مستثنی است، چرا که هم منظم به روز می شود و هم بازدید کنندگان خاص خویش را دارد.
     شاید بشود گفت که این حضور کم رنگ بازدید کنندگان به نامنظم بودن به روز کردن صفحات وبلاگ نویسانی همچون بنده باشد که آن ذوق بازدید را از بازدید کننده گرفته ایم و آن فضای سابق دیگر رونق ندارد. از طرفی دیگر شاید بشود گفت که حضور کم و گاهی بی ذوق بازدید کنندگان از وبلاگها این بی نظمی در به روز رسانی را به وجود آورده است و شاید دلایل دیگری هم باشد که نیازی به بیان ندارد!! مثل من که مدتی در دوران آموزشی بودم! و هر دلیل دیگری!!!
     به هر حال دوستان وبلاگ نویس تاریخ و تمدنی به نظر بنده ما باید با تلاش بیشتر آن فضای سابق را به فضای مجازی تاریخ و تمدنی ها برگردانیم! به امید آنکه روشنگر راه در فضای مجازی صحیح و سالم برای سایر دوستان تاریخ و تمدنی باشیم!
موفق و پیروز باشید


ارسال در تاریخ سه شنبه 1393/11/7 توسط حامد محمدی

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ