تبلیغات
مطالعات تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی
مطالعات تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی
تفتا
با سلام
     مدتی است که دیگر آن رونق نگارش مطلب از سوی نویسندگان و بازدید و کامنت از سوی بازدیدکنندگان در وبلاگهای دوستان تاریخ و تمدنی دیده نمی شود!!! نمیدانم دلزدگی از این رشته برای صاحبان وبلاگها و دل مشغولی از فضای کسب و کار  آنها را از این سمت به سویی دیگر گسیل داده یا اینکه قدرت شبکه های اجتماعی و گوشه های هوشمند است که آنها را به سویی دیگر سوق داده است و بر این عرصه چیره شده است! هر چه هست فضایی سرد را بر وبلاگهای تاریخ و تمدنی حاکم کرده است! قبل از بررسی وبلاگ سایر دوستان همین ایتدا می گویم که وبلاگ بنده به دلیل خدمت سربازی مدتها به روز نمی شد که ان شالله دیگر آن رکود تکرار نخواهد شد.
     به تعبیر وبلاگ خانم دهقان لولای این پنجره دیگر زنگ زده است و صدای جیر جیر آن گوش خراش شده است!!! وبلاگ دکتر اشکوری که ترس از بلا را در آخرین پست خود نگاشته بود دچار بلا شد و دیگر به روز نشد!!! آری باید گفت بلا به دور از وبلاگهای تاریخ و تمدنی!!! وبلاگ استاد عزیز دکتر قنوات  همچنان کما فی السابق به روز می شود و مطالب جدیدی را به بازدیکنندگان ارائه می ده ولی دیگر به کامنت بازدید کنندگان پاسخی نمی دهد و حتی آنها را به نمایش نمی گذارد!! البته دکتر قنوات به دلیل مشاغل زیادی که در پست جدید خود دارند نمیتوانند و به اصطلاح نمی رسند که به کامنتها پاسخ دهند!
دلیل دیگری که می توان برای این مسئله برشمرد سنتی بودن اساتید این رشته تحصیلی است که به غیر از دکتر قنوات سایر اساتید در این فضا فعالیت نمی کنند! که بر بی میلی دانشجویان این رشته به این فضا بی تاثیر نمی باشد!
وبلاگ دوستان عزیز از جمله دکتر عبادی، خانم کواکبی، آقای عرب عامری و گروه تاریخ و تمدن علوم و تحقیقات، دکتر مجتهدی و آقای نظری  مدتهاست به روز نشده اند و این امر مزید بر علت شده است تا بازدیدکنندگان نیز به این فضا و بازدید از این گروه از وبلاگها بی میل و دلسرد شوند!!!
امیدوارم دوستان با نظرت خویش ما را در شناخت دلایل این رکود یاری نمایند.طبقه بندی: عمومی،
ارسال در تاریخ شنبه 1395/04/12 توسط حامد محمدی

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ